Aktualności


GRAFIK ZAJĘĆ NA 2017 ROK JUŻ JEST!

WYBIERZ KURS I ZAPISZ SIĘ! 

ZAPRASZAMY :)


 


WEŹCIE UDZIAŁ W PROJEKCIE MAMY PRAWA!

WYPEŁNIJCIE ANKIETĘ !
 
 
 

KOBIETY! Jest akcja! Dajcie się zbadać - wypełnijcie naszą ANKIETĘ!!!

HTTP://MAMYPRAWA.BADANIE.NET/

Wspólnie sprawdźmy JAKIE NAPRAWDĘ MAMY PRAWA!To nie jest kolejna studencka ankieta pisana do pracy magisterskiej, której wyniki, oprawione w piękną, twardą okładkę, trafią na półkę archiwum kolejnej uczelni.

TO jest badanie, którego wyniki w formie raportu mają trafić tam, gdzie - na to liczymy - ktoś się nimi autentycznie zainteresuje, przeczyta i wyciągnie konkretne wnioski. A potem podejmie konkretne działania. Ale do tego potrzebne jesteście Wy - nasze Respondentki.

Nie będziemy czarować, że ankieta jest krótka i szybka - bo nie jest. Ale jest WAŻNA.
- Bo chcemy sprawdzić jak wygląda realizacja zapisów Standardów Opieki Okołoporodowej w aglomeracji poznańskiej.
- Bo chcemy się dowiedzieć w jakim stopniu te zapisy są realizowane na poznańskich porodówkach (ale także na porodówce w Śremie i w Szamotułach).
- Bo chcemy się przekonać, jak te Standardy realizowane są przez położne środowiskowe.
- Bo jesteśmy ciekawe co i czy w ogóle o prawach pacjenta mówi się podczas zajęć w szkołach rodzenia.

Więc jeśli chociaż raz rodziłyście na terenie aglomeracji poznańskiej - prosimy - weźcie udział w tym badaniu! I pomóżcie nam dotrzeć do innych kobiet - Waszych koleżanek, sąsiadek, znajomych. Udostępnijcie link, polubcie post!

Pomysł na badanie zaczerpnęłyśmy z ogólnopolskiej akcji ‪#‎lepszyporód‬ ale my postanowiłyśmy wziąć pod lupę naszą najbliższą okolicę - miejsce gdzie pracujemy, działamy, spotykamy inne kobiety. Zdradzimy Wam też, że Karolina Piotrowska, autorka akcji Lepszy poród i Prezeska Fundacji pod tą samą nazwą - została naszym konsultantem - za co bardzo dziękujemy !

Jak zawsze - naszą Latarnią i Drogowskazem - były też działania Fundacji Rodzić po Ludzku - za ten wodospad inspiracji i dobrych praktyk dziękujemy także!

Raport z badań opublikujemy jesienią na naszej stronie i fan pejdżu ALE, co ważniejsze, udostępnimy go wszystkim zanteresowanym podmiotom, świadczącym usługi na rzecz kobiet w okresie okołoporodowym. Zwłaszcza tym podmiotom - takim jak szpitale czy instytucje - które działają TU, u nas, w poznańskiem.

To jak, pomożecie?
 
 

Gdy zimą i wczesną wiosną wspólnie z doulą Alicją Nowaczyk tworzyłyśmy zręby Projektu "MAMY PRAWA" nie sądziłyśmy, że maj przyjdzie tak szybko a z nim pozytywne dla nas wiadomości o otrzymanych dotacjach :) A jednak! Udało się i projekt "MAMY PRAWA!" ruszył!

Projekt skierowany jest do kobiet - mieszkanek aglomeracji poznańskiej i ich partnerów, a jego celem - zwiększenie świadomości praw w okresie okołoporodowym. Więcej o samym Projekcie przeczytacie tutaj

Czekają na Was:
  • bezpłatne warsztaty w czterech blokach tematycznych: "MAMY PRAWA w ciąży, MAMY PRAWA w porodzie, MAMY PRAWA w laktacji, MAMY PRAWA w połogu" -zapisz się!
  • bezpłatna konferencja już 9 lipca - zapisz się!
  • bezpłatna broszura edukacyjna 
  • specjaliści tacy jak radca prawny, doula, doradca podatkowy, położna, instruktor szkoły rodzenia, konsultant laktacyjny a wraz z nimi
  • dużo solidnej wiedzy
  • i pozytywnej energii :)
 
Śledźcie fan page Projektu
dołączcie do grupy
zapiszcie się na nasze warsztaty, 
weźcie udział w konferencji 
i zostańcie świadomymi swoich praw Kobietami, Pacjentkami i Matkami !  
 
 
 
 


CHUSTONOSZENIE w Concordia Design !Przyjdźcie na wyjątkowe warsztaty w wyjątkowym miejscu w wyjątkowej cenie ! 21 maja, sobota, godz. 10, motamy Jeżyce ! Wpadajcie do Concordii na Matecznikowe warsztaty noszenia dla początkujących organizowane w ramach akcji CHCEJEZYCE ! Edycja limitowana! Koszt to TYLKO 10 zł od osoby - więc siadajcie do klawiatury, bo liczba miejsc ograniczona !
Zapisy: kontakt@matecznik-poznan.pl .


Polecamy też zapoznać sie grafikiem imprezy:https://www.facebook.com/events/1712286442379173/ bo tego dnia na Jeżycach będzie głośno, będzie radośnie, będzie się działo 

DO ZOBACZENIA !

 


NOWY GRAFIK NA 2016 JUŻ JEST !

Witam wszystkich w 2016 roku. Po usterce technicznej nie został ślad i strona znowu funkcjonuje jak należy :) Niektórych to jednak nie zniechęciło i wraz z początkiem Nowego Roku ruszyły zajęcia z Grupą Styczniową :) Pozostałe chętne osoby zapraszam do lektury aktualnego GRAFIK - u :)  Grupa lutowa już się tworzy ... 

Przypominam o tym, że program Gai funkcjonuje w trybie 6 + 2 - a więc cena kursu podstawowego obejmuje 6 warszatów + 2 bezpłatne warsztaty dla chętnych (z masażu shantala i noszenia w chuście). Razem czeka na Was ponad 24 godzin zegarowych zajęć.


- spotkania z cyklu "Poród z pierwszej ręki" - opowieści kobiet o swoich porodach i doświadczeniach
- warsztat z położną "Z nacięciem czy bez?"
- warsztat inspirujący "O pięknie porodu"
- warsztat o standardzie okołoporodowym i rzeczywistości na poznańskich porodówkach
- warsztat o niefarmakologicznych metodach łagodzenia bólu porodowego
- spotkanie z cyklu "Chcę urodzić w domu" - położna domowa odpowiada na pytania
- spotkanie z cyklu "Chcę urodzić w szpitalu" - polożne z poznańskich porodówek odpowiadają na pytania

Szczegółowe informacje znajdziecie w Matecznikowym GRAFIK - u.

ZAPRASZAM GORĄCO !
 NOWA SIEDZIBA GAI OD PAŹDZIERNIKA!
 

Chyba lubimy przeprowadzki :) Od października zapraszamy do nowej siedziby - w przepięknej dzielnicy Jeżyce, przy placu Asnyka 1. Tam, razem z Matecznikiem, zamierzamy zapuścić korzenie na dłużej. Niedługo ruszą zapisy do grupy październikowej i listopadowej, pojawią się w związku z tym nowe daty spotkań - śledźcie nasz profil FB i stronę www! 
 
 

 
 

ZAPRASZAM DO KRĘGU !
 
Krąg opowieści porodowych to inicjatywa ukazująca pozytywne oblicze porodu.
Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru.
 
Krąg opowieści porodowych to ogólnopolski projekt, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.
Zainaugurowany został w marcu 2014 roku i zgromadził w Polsce i na świecie ponad 400 Kobiet, które wspólnie usiadły w 38 Kręgach.
W tym roku jako datę wybrałyśmy 27 marca 2015 roku (dzień wieńczący Międzynarodowy Tydzień Douli). Od północy po południe i od wschodu aż po zachód kobiety ponownie będą mogły przybyć, by wysłuchać i opowiedzieć swoją historię porodową...
 
Bo choć jesteśmy podobne i podobnie rodzimy, to każda z nas nosi w sercu inną opowieść. Zadziwiającą, intymną, wzruszającą. Swoją własną – niepowtarzalną... A z każdego doświadczenia porodowego można wydobyć piękno i moc.
 
Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej.
Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Nieważne, czy rodziłyście w domu czy w szpitalu. Nieważne, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie. Zapraszamy kobiety, które mają za sobą doświadczenie porodu pięknego, głębokiego, jak i trudnego. W każdym porodzie poszukamy miejsca mocy i piękna, dobrego, wzmacniającego aspektu.
Pomóżcie nam Odczarować Poród!
W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi. Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny, adresowane są do kobiet. Dla porządku i organizacji projektu, obowiązują wcześniejsze zapisy.

ORGANIZATORKI:
Gaja – Szkoła Rodzenia w Poznaniu www.gaja-szkolarodzenia.pl
Vivat Poród - portal kreujący pozytywny wizerunek porodu www.vivatporod.pl
Stowarzyszenie Doula w Polsce – www.doula.org.pl

MATRONATY:
Fundacja Rodzić po Ludzku www.rodzicpoludzku.pl
Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni www.dobrzeurodzeni.pl
Wydawnictwo Mamania www.mamania.pl
Portal Dzieci Są Ważne www.dziecisawazne.pl  


Krąg poznański odbędzie się 27 marca w piątek o godz. 19 w Mateczniku - więcej szczegółów wkrótce :)

 


UWAGA! RUSZYŁY ZAPISY NA ROK 2015 !

Grafik jest dostępny TUTAJ. ZAPRASZAMY !!! :)


 

LAUR BLISKOŚCI POWĘDROWAŁ DO SZKOŁY RODZENIA GAJA :)
 
Z dumą informujemy, że Szkoła rodzenia GAJA została wyróżniona Laurem Blikości wręczonym podczas II Konferencji Bliskości organizowanej przez Wydawnictwo MAMANIA 18 października br. Laur w naszym imieniu przyjęła Doula Marianna Szymarek. Nagroda ta jest dla nas tym bardziej wartościowa iż w Kapitule Jury znalazły się takie autorytety jak: Anna Zdrojewska-Żywiecka - założycielka Mamanii, Agnieszka Stein - psycholog i autorka książki "Dziecko z bliska" oraz "Dziecko z bliska idzie w świat", Reni Jusis - wokalistka i współautorka książki "Poradnik dla zielonych rodziców", Joanna Pietrusiewicz - prezeska Fundacji Rodzić po ludzku, Maria Ryll - wiceprezeska Stowarzyszenia Doula w Posce. Zostać wyróżnionym przez takie Jury to zaszczyt. 
 
DZIĘKUJEMY!!!
 
 


WAKACYJNA WEEKENDOWA SZKOŁA RODZENIA W LIPCU
 
Zgodnie z Waszym prośbami - w wakacje uruchamiamy weekendową szkołę rodzenia. Będzie intensywnie, będzie ciekawie, będzie pracowicie. Mamy dla Was 16 godzin warsztatów, podczas których przygotujecie się nie tylko do porodu ale i do spotkania z Waszym Dzieckiem. Wszystko zgodnie z ideą naturalności, ekologii i rodzicielstwa bliskości.
 

18 lipca, piątek,    
godz. 18 do 21 - Poród, czyli co? Spotkanie z położną

19 lipca, sobota,
godz.   9 do 12 - Poród, czyli jak? O roli hormonów oraz naturalnych metodach łagodzenia porodowych odczuć. Warsztat z Doulą
godz. 12 do 12.30 - przerwa kawowa                        
godz. 12.30 do 15 - Wyprawa po wyprawkę, czyli im mniej tym lepiej. O naturalnych metodach pielęgnacji niemowląt                                                                i okołoporodowych formalnościach.
godz. 15 do 16.30 - przerwa obiadowa
godz. 16.30 do 18 - Połóg - zapomniana IV faza porodu, czyli co się dzieje z moim ciałem po porodzie? Warsztat z Doulą

20 lipca, niedziela,
godz. 10 do 13 - Aby droga mleczna była prosta - spotkanie z Konsultantem laktacyjnym                   
godz. 13 do 13.30 - przerwa kawowa
godz. 13.30 do 16.30 - O rozwoju i pielęgnacji noworodka słów kilka. Jak wykąpać, jak przebrać, jak trzymać. Warsztat z fizjoterapeutą.  

Warunkiem uruchomienia grupy jest zgłoszenie się minimum 3 par (lub 6 osób). W cenie są ciepłe i zimne napoje oraz ekologiczne przekąski. Obiad we własnym zakresie. 

Cena: 300 zł/para, 
           200 zł/osoba 
płatne przelewem przed zajęciami.

Zgłoszenia: poczta[at]gaja-szkolarodzenia.pl

Uwaga - osoby, które zapiszą na weekendową szkołę rodzenia otrzymają bezpłatny wstęp na warsztat chustonoszenia prowadzony przez Annę Furmaniuk w Mateczniku :)   (aktualny grafik na stronie Matecznika: www.matecznik-poznan.plgrafik).ZAPRASZAM WAKACYJNIE :)
                
 
MATECZNIK - NOWA SIEDZIBA GAI!!!
i zmiany w grafiku ... 


 
Z dumą, radością i wzruszeniem informuję, że od kwietnia br. GAJA ma wreszcie swoje własne miejsce. Jest to MATECZNIK, który mieści się przy ul. Różanej 22/2. Zapraszam na nasze warsztaty i kursy, min. już przyjmujemy zapisy do grupy czerwcowej. Już teraz możecie odwiedzić naszą stronę www: www.matecznik-poznan.pl i polubić nasz profil na FB: https://www.facebook.com/MatecznikPoznan . 

Od czerwca nastapią zmiany w grafiku szkoły rodzenia. Zajęcia w ramach kursu szkoły rodzenia odbywać się będą w środowe wieczory od godz. 18 do 21 oraz w sobotnie poranki od godz. 9 do 12. Koniecznie sprawdźcie grafik!

 

DO ZOBACZENIA W MATECZNIKU :) 
 WARSZTATY DLA RODZICÓW

Koniecznie sprawdzajcie naszą zakładkę "WARSZTATY DLA RODZICÓW" - tam zawsze znajdziecie aktualną ofertę zajęć dodatkowych, min. warsztaty noszenia w chuście, pieluszkowe czy przygotowujące do porodu oraz - NOWOŚĆ - warsztaty z integracji sensorycznej!


Więcej informacji w zakładce warsztaty.

ZAPRASZAMY DO KRĘGU ...Poród to dla wielu kobiet temat niezmiernie trudny. Media i świat rozrywki zniekształcają jego obraz,
przekaz pokoleniowy w rodzinach nasycony jest lękiem, więc kobiety stojące u progu macierzyństwa
pozostają często w tym wszystkim po prostu zagubione.
Otaczają nas w większości historie porodowe niosące bardzo negatywny przekaz. Wszędzie ich pełno: w
internecie, z ust sąsiadki, mamy, cioci, babci, siostry, koleżanki, przyjaciółki, znajomej, w telewizji, filmach -
każdy śpieszy, by nam opowiedzieć, jak straszny jest poród. Jakby nie było innej opcji.

Projekt Krąg Opowieści Porodowych to inicjatywa ukazująca pozytywne oblicze porodu.
Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę.
Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru.

ORGANIZATORKI:
Gaja – Szkoła Rodzenia w Poznaniu www.gaja-szkolarodzenia.pl
Vivat Poród - portal kreujący pozytywny wizerunek porodu www.vivatporod.pl
Stowarzyszenie Doula w Polsce – www.doula.org.pl

MATRONATY:
Fundacja Rodzić po Ludzku www.rodzicpoludzku.pl
Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni www.dobrzeurodzeni.pl
Wydawnictwo Mamania www.mamania.pl
Portal Dzieci Są Ważne www.dziecisawazne.pl

Projekt zakłada spotkania w tym samym czasie - jednego wieczoru - w różnych miastach Polski. Jako datę
wybrałyśmy 28 marca 2014 roku (dzień wieńczący Międzynarodowy Tydzień Douli). Od północy po południe
i od wschodu aż po zachód kobiety będą mogły przybyć, by wysłuchać i opowiedzieć swoją historię porodową...
Bo choć jesteśmy podobne i podobnie rodzimy, to każda z nas nosi w sercu inną opowieść. Zadziwiającą,
intymną, wzruszającą. Swoją własną – niepowtarzalną... A z każdego doświadczenia porodowego można wydobyć piękno i moc.
W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które
Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej.
Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Nieważne czy rodziłyście w domu czy w szpitalu. Nieważne czy był to poród
naturalny, czy przez cesarskie cięcie. Przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi. Pomóżcie nam
Odczarować Poród! W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie
swoimi historiami porodowymi. Bo z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc. Spotkania mają
charakter ezpłatny i adresowane są do kobiet.
Dla porządku i organizacji projektu, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Chcesz do nas dołączyć? Chcesz zorganizować Krąg w swoim mieście? Zgłoś się do nas!
Zaglądaj też na nasz fanpage na FB - https://www.facebook.com/KragOpowiesciPorodowych

 


DR PREETI AGRAVAL PONOWNIE W POZNANIU!

A Gaja ma zaszczyt partnerować temu wydarzeniu! W imieniu Organizatora - Agencji Artystycznej OLE! - zapraszamy na wykład!
 

ZAPRASZAMY NA  MAMI BABI TARG W POZNANIU

Drodzy Rodzice - Ci przyszli i Ci obecni :) Już 15 marca w Poznaniu odbędzie się MAMI BABI TARG, a to oznacza, że będzie okazja przewietrzyć szafy Waszych Dzieci lub je nieco uzupełnić :)
GAJA też tam będzie :) Można do nas podejść i porozmawiać o chustach, masażu shantala, pieluszkach wielorazowych, karmieniu piersią, porodach (także domowych) oraz wszelkich innych okołoporodowych, ważnych tematach :) W Imieniu Organizatora - BABILĄDU - serdecznie zapraszamy !
Więcej informacji znajdziecie TU i na Facebooku-u

 

 
WESPRZYJ PROJEKT SPOŁECZNY "KARM, MAMO" !

Nasza Doula Marianna Szymarek prosi o wsparcie (finansowe i promocyjne) swojego projektu, ktorego celem jest promocja karmienia piersią. Projekt ukazuje losy kilkunastu bohaterek, kobiet - matek, które mimo wielu trudności i przeciwności (takich jak choroba matki lub dziecka, wcześniactwo, ciąża mnoga, trudny poród) z suckesem karmiły piersią swoje dzieci. W tej chwili trwa społeczna zbiórka pieniędzy potrzebnych do publikacji historii w formie książki, rozdawanej bezpłatnie podczas różnych wydarzeń tematycznych oraz organizacji wystaw fotografii zrobionych bohaterkom książki. GAJA jest partnerem Projektu. Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ. 
 
 
 


 

 
SEARSOWIE W POZNANIU!

Wydawnictwo Mamania i Szkoła rodzenia Gaja serdecznie zapraszają na spotkanie z Williamem i Marthą Searsami, propagatorami stylu wychowania opartego na bliskiej więzi z dzieckiem, znanego jako Rodzicielstwo Bliskości.
William i Martha Sears, pediatra i pielęgniarka, są autorami bestsellerowych poradników dla rodziców, w których przekazują najbardziej aktualne zalecenia i porady ułatwiające opiekę nad dziećmi.

 
 
Poznańskie spotkanie odbywa się w ramach obchodzonego w tym czasie Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości,
organizowanego przez Stowarzyszenie "Poznań w chuście".
 
Podczas swojej wizyty w Polsce Martha i William Sears, poza Poznaniem, odwiedzą także Katowice i Wrocław, gdzie spotkają się z zainteresowanymi rodzicami. Otwarta formuła spotkań umożliwi duży udział publiczności i zadawanie pytań Autorom.
 


 
Miejsce spotkania: Gazeta Cafe, ul. 27 Grudnia 3
Data i godzina: 10 października (czwartek), godz. 17.30 (przewidywany czas spotkania to ok. 2h)
Wstęp: wolny, bezpłatny, bez zapisów
Organizator: Wydawnictwo Mamania, Szkoła rodzenia Gaja
Patronat honorowy: Stowarzyszenie "Poznań w chuście"
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Merkury, portal www.dziecipoznan.pl
 
Uwaga - tym razem nie przewidujemy kącika zabaw dla najmłodszych!
 
Na miejscu będzie możliwość zakupu książek Wydawnictwa Mamania, w tym najnowszej książki autorstwa Marthy i Williama Searsów pt: "Księga Dziecka".
 
Zapraszamy także do radioodbiorników w poniedziałek 7 października o godz. 10, gdzie w Radiu Merkury odbędzie się rozmowa poświęcona obchodom Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości i właśnie spotkaniu z Marthą i Williamem Sears. W prezencie przygotowaliśmy kilka książek dla słuchaczy :)

Strona wydarzenia na FB: dołącz

 
ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA!!!


 

 
JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY OD WRZEŚNIA W GAI! 
UWAGA - Już od września proponujemy zajęcia w naszej szkole w dwóch opcjach do wyboru - z jogą i bez. Zajęcia z jogą to dodatkowe 4 spotkania z Magdą Nowaczyk, nauczycielką Jogi w SURYA-YOGA . Zapraszamy do zapisów :)
 


 
 
ZAPRASZAMY NA WARSZTAT "POTRZEBY MAMY A POTRZEBY DZIECKA"


Tym razem zapraszamy Was na spotkanie z Natalią Minge - poznańskim psychologiem zajmującym się tematyką rodzicielstwa bliskości i zarazem mamą trójki Dzieci, które wspólnie z Mężem, w duchu AP wychowuje. Porozmawiamy o tym czy i jak godzić potrzeby rodziców, zwłaszcza Mam, z potrzebami Dzieci. Czy na kontinuum między byciem "Mamą egoistką" a "Mamą całkowicie poświęcającą się" istnieje coś jeszcze? A jeśli tak, to jak to COŚ osiągnąć?

Na te i wiele innych pytań postramy się znaleźć odpowiedzi podczas naszych kolejnych warsztatów. Więcej szczegółów i zapisy znajdują się TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!
 
 

 
SPOTKAJMY SIĘ W POZNANIU - RODZICIELSTWO W ZGODZIE Z NATURĄ:)
Gaja zaprasza wszystkich przyszłych i obecnych Rodziców na spotkanie pt.: "Rodzicielstwo w zgodzie z naturą", które odbędzie się w Poznaniu w czwartek 21 lutego o godz. 17. Jako, że tematyka spotkania jest bardzo bliska naszemu Gajowemu sercu - postanowiliśmy pojawić się tam z naszym stoiskiem. Będziecie więc mieli okazję porozmawiac z nami o naszych zajęciach w Gai, poznać niektóre osoby z naszego Zespołu (np. doulę Mariannę i doradcę noszenia Anię), a także kupic chustę dp noszenia dzieci i książki wydawnictwa Mamania :) Ufundowaliśmy także kilka książkowych nagród :) Przybądźcie koniecznie :) Rejestracja i udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY :) Do zobaczenia! 

Więcej informacji uzyskacie na stronie www ORGANIZATORA: www.wybierammacierzynstwo.pl


 
 
 
 
 
 


 
GAJA NA PORTALU "DZIECI SĄ WAŻNE"
 
Miło nam poinformować, że nasz "Gajowy" Zespół zostal zaproszony przez redakcję największego portalu dla eko-Rodziców "Dzieci są ważne" do zamieszczania publikacji związanych z tematyką okołoporodową. Pierwszy tekst własnie się ukazał. Autorem artykulu pt.: "Noworodek śpi - jak, kiedy i gdzie będzie mu dobrze?" jest nasza Doula Marianna Szymarek :) Zapraszamy do lektury! 

 

ZAPRASZAMY NA POKAZ FILMU "UWOLNIĆ PORÓD"!
Przyjdź, obejrzyj, podyskutuj, zadziałaj!
 
„Uwolnić poród” to 60-minutowy film dokumentalny, w którym eksperci do spraw porodu, naukowcy, położne, lekarze i obrońcy praw człowieka wzywają do radykalnych zmian w systemie opieki okołoporodowej. To znacznie więcej niż film. To ogólnoświatowy projekt inspirujący do działania, tak by w efekcie każda kobieta mogła decydować o tym gdzie i w jaki sposób chce rodzić swoje dziecko. Tłem jest dramatyczna historia Agnes Gereb. 

1.12.2012 r. w sobotę o godz. 16 w Kawiarni Gazeta Cafe przy ul. 27 Grudnia 3 w Poznaniu zapraszamy na projekcję filmu pt.: ”Uwolnić poród” w reżyserii Toni Harman, połączoną z dyskusja i wymianą refleksji. Spotkanie jest bezpłatne ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: poczta@gaja-szkolarodzenia.pl. W tytule maila prosimy wpisać tytuł filmu.

Moderatorem spotkania będzie doula Marianna Szymarek, a zaproszonymi Gośćmi panie Iwona Marczak i Dorota Postaremczak – położne ze szpitala przy ul. Polnej, które jako jedne z nielicznych w Poznaniu przyjmują także porody w domu.

Organizatorzy to: Szkoła rodzenia GAJA, Malinowa Szkoła rodzenia, Kawiarnia Gazeta Cafe, Kawiarnia Gauganek, W służbie Bociana, Doula Marinna Szymarek

Patronat nad wydarzeniem objęły: Fundacja Rodzić po ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie Poznań w chuście.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Codzienny Poznań, Dzieci są ważne, Dzieci Poznań, Eko Mama

Zapraszamy na nasz seans wszystkie osoby zainteresowane tematyką porodu – zarówno profesjonalistów jak i rodziców (obecnych i przyszłych). Przyjdźcie, podzielcie się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Zapraszamy także osoby z dziećmi. Na dzieci od 0 do 2 lat czekać będzie kącik zabaw na terenie Kawiarni Gazeta Cafe – z wykładziną,  zabawkami, stolikiem, krzesełkami, przyborami do rysowania, przewijakiem i nocniczkami (podczas spotkania Dzieci przebywają tylko i wyłącznie pod opieką swoich opiekunów)
Starsze Dzieci (pow. 2 lat) zapraszamy do położonej kilka metrów dalej Kawiarni Gauganek przy ul. 3 Maja 49c, w której będą mogli Państwo zostawić dzieci pod opieką animatorek – koszt to 8zł/godzina. UWAGA – ze względu  na ograniczoną liczbę miejsc w Gauganku, prosimy o mailowe zapisywanie dzieci pod adresem: poczta@gaja-szkolarodzenia.pl.
Starsze (jak i młodsze dziecko) może również zostać w Gauganku pod opieką drugiego rodzica lub opiekuna.

DO ZOBACZENIA!
 

ZAPISY NA ROK 2013 RUSZYŁY !

Zapraszamy do zapisów do grup w roku 2013.

Najbliższe zajęcia w grupie styczniowej ruszają już 4 stycznia w piątek o godz. 18! Kolejne daty spotkań w grupie styczniowej to:
5.01, 11.01, 12.01,  18.01, 19.01, 25.01, 26.01 :)

Szczegółowy grafik oraz daty ramowe pozostałych grup w I półroczu 2013 roku znajdują się TUTAJ

DO ZOBACZENIA!!!

 ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY ;)
 

Uwaga - od Nowego Roku w grafiku i programie Gai nastąpi kilka zmian, które - mamy nadzieję - uczynią nasze "zielone" zajęcia jeszcze ciekawszymi i bardziej dostępnymi :)

Po pierwsze - zamiast dotychczasowych 7 spotkań - pojawi się ich aż 8. Poszerzamy program o zagadnienia diety BLW oraz wydłużamy część dotyczącą naturalnej pielęgnacji noworodka i rodzicielstwa bliskości.

Po drugie - zmianie ulegnie grafik. Od stycznia jeden cykl stacjonarny zamykać się będzie w obrębie jednego miesiąca, a wszystkie zajęcia odbywać się będą w piątkowe wieczory i w sobotnie poranki.

Po trzecie - mamy nową propozycję kursu skróconego. Ponieważ trafia do nas wiele osób, które już są Rodzicami i którzy zainteresowani są tylko wybranymi zajęciami w  kursie stacjonarnym - postanowiliśmy umożliwić takim osobom udział tylko w trzech pierwszych spotkaniach w ramach kursu stacjonarnego. Jest to blok tematyczny związany z porodem, na który składa się omówienie przebiegu porodu, niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego oraz połóg. Ponadto - gdyby dana osoba do kursu skróconego chciała dobrać jeszcze któreś zajęcia z pozostałej części programu, np. warsztat noszenia lub masaż shantala - również będzie mieć taką możliwość :) Uwaga - warunkiem jest jednak tutaj udział w kursie skróconym!


Wszystkie powyższe zmiany są odpowiedzią na Wasze prośby, sugestie i pomysły :) Mamy nadzieję, że NOWY program i grafik spotka się z Waszym ciepłym przyjęciem i...zainteresowaniem :)Zapraszamy do zapisów :)
 Klub Zielonego Rodzica przy Szkole rodzenia GAJA
zaprasza
na bezpłatny pokaz filmu dr Preeti Agraval pt.: "Poród w harmonii z naturą"
“Poród w harmonii z naturą” to film autorstwa dr Preeti Agrawal, który jest godziną wypełnioną pięknymi opowieściami porodowymi. Bohaterami są kobiety, lekarze, położne i psycholog. Film podkreśla znaczenie świadomego przygotowania się do ciąży i porodu. Wraz z autorką filmu dr Preeti Agrawal ponownie odkrywamy piękno aktu narodzin. Po wspólnym oglądaniu zapraszamy do dyskusji o porodzie w domu.
Moderatorem spotkania będzie doula Marianna Szymarek.
Wstęp wolny.

Data: 26 października (piątek), godz. 17.15
Miejsce: Kawiarnia Gauganek, ul. 3 Maja 49 c, Poznań
Organizator: GAJA


Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/444363365609292/


 

 Agnieszka Stein w Poznaniu 
 
Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Stein, psychologiem, współtwórczynią portalu "Dzikie Dzieci" i zarazem autorką książki "Dziecko z bliska". Jeśli czytaliście tę książkę - wpadnijcie koniecznie. Jeśli nie - wpadnijcie tym bardziej! Będzie wspaniała okazja do zapytania o wszystko na temat rodzicielstwa bliskości, co Was dręczy, nurtuje, zastanawia.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w Kawiarni Gauganek, ale zainteresowanie spotkaniem przerosło nasze możliwości lokalowe, a bardzo zależy nam aby wszyscy chętni mogli na to spotkanie przybyć.

Dlatego, dzięki uprzejmości Kawiarni Gazeta Cafe, zapraszamy wszystkich kawałek dalej, na ul. 27 Grudnia 3, gdzie zyskaliśmy trochę więcej miejsca i przestrzeni:)

Natomiast w Kawiarni Gauganek odbywać się będzie równolegle część animacyjna przeznaczona dla starszych dzieci. Kawiarnia Gauganek jest oddalona od Gazeta Cafe o ok. 100 m, możecie więc zabrać swoje starsze pociechy i skorzystać z bezpłatnej opieki w Gauganku. Starsze maluchy będą się świetnie bawić pod okiem wykwalifikowanych animatorów w ramach zajęć z cyklu Klub Zielonego Dziecka (zajęcia ruchowe i plastyczne).

Najmłodsze dzieci mogą przebywać w Kawiarni Gazeta Cafe wyłącznie pod opieką swoich rodziców. Na miejscu zapewniony będzie przewijak, nocniczek oraz kącik plastyczny (stoliki, krzesełka i przybory do rysowania).

Podczas spotkania wśród uczestników rozlosujemy także nagrody książkowe wydawnictwa MAMANIA, min. książkę autorstwa naszego Gościa :)

Spotkanie odbędzie się 29 września w sobotę o godz. 12 (czas trwania ok. 1,5 h) w Kawiarni Gazeta Cafe :)

Organizator: Szkoła rodzenia GAJA, Kawiarnia Gauganek, Kawiarnia Gazeta Cafe, MAMANIA
Patronat medialny: portal DzieciPoznań.pl

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i WOLNY ale bardzo prosimy wszystkie chętne osoby z dziećmi o zgłaszanie nam liczby i wieku dzieci, które chcecie zabrać ze sobą. Umożliwi nam to dopasowanie liczby materiałów do zajęć dla "starszaków".Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem poczta@gaja-szkolarodzenia.pl (w tytule maila wpiszcie: Agnieszka Stein)

Do zobaczenia!


 
 JESIEŃ W GAI

 

WAKACJE z GAJĄ


 
MAJ w  GAI

1. W maju zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Klub ZIelonego Rodzica". Tym razem - w ramach wiosennych porządków i zbliżającego sie gorącego okresu remontowego, jakim są wakacje - porozmawiamy o tym, jak sprzatać, żeby było i czysto, i tanio, i naturalnie i bezpiecznie dla naszych - uwielbiających zabawy na podłodze i wkładanie różnych przedmiotów do buzi - Dzieci :) Zapraszamy! Spotkanie jest bezpłatne i otwarte. Miejsce - oczywiście Kawiarnia Gauganek, ul. 3 Maja 49 c, Poznań, godz. 17 :) Do zobaczenia :)

 


2. W maju trwają też zapisy do grupy czerwcowo-lipcowej w cyklu stacjonarnym w naszej szkole rodzenia - miejsc ubywa, ale kilka jeszcze się znajdzie - tak więc zachęcamy gorąco - tym bardziej, ze w lipcu robimy przerwę urlopową do połowy sierpnia co najmniej :)

3. A osoby ceniące kontakt bezpośredni zapraszamy do naszego stoiska w Centrum Handlowym King Cross w ramach wydarzenia "Świadoma Mama". 26 maja w sobotę między godz. 12 a 18 czekamy tam Was :) Będzie można wygrać książkę "Poradnik dla zielonych Rodziców" i "Kryzys narodzin", indywidualne konsultacje chustowe, będzie można nabyć chustę do noszenia w promocyjnej cenie, będzie też okazja do zapytania o program szkoły rodzenia czy tematykę spotkań w ramach Klubu Zielonego Rodzica. Przybywajcie więc! :)
 


 


 

Zapraszamy do Klubu Zielonego Rodzica !
Uwaga! Wszyscy sympatycy zielonego koloru!  Startujemy z nowym projektem!
 

Już w kwietniu zapraszamy na spotkania w Klubie Zielonego Rodzica. Będzie to cykl spotkań, warsztatów i wykładów, zainspirowanych „Poradnikiem dla zielonych rodziców” autorstwa Magdy Targosz i Reni Jusis, poświęconych tematyce szeroko rozumianego ekorodzicielstwa.

Planujemy organizowanie jednego spotkania w miesiącu związanego z poniższą tematyką:
• pieluszki wielorazowe,
• eko-sprzątanie dla rodziców,
• poród w domu,
• rodzicielstwo bliskości,
• noszenie w chuście,
• wspomaganie rozwoju małego dziecka,
• naturalne karmienie,
• masaż niemowlęcy,
• ekologiczne zabawki,
• naturalna pielęgnacja dzieci,
• dieta (min. BLW),
• ekologiczna kobieta intymnie
i wiele innych tematów, kojarzonych z naturalnym i ekologicznym rodzicielstwem i życiem.

Spotkania poprowadzą eko-rodzice i specjaliści w jednym – doula, fizjoterapeuta, doradca laktacyjny, psycholog, doradca noszenia, dietetyk i wielu innych itp.

Planujemy również spotkania z autorami ciekawych książek poświęconych bliskiemu nam wymiarowi rodzicielstwa oraz pokazy filmów połączone z dyskusją.

Liczymy na Wasz aktywny udział i zaangażowanie – jesteśmy otwarci na pomysły na tematykę kolejnych spotkań – zachęcamy więc do odwiedzania profilu Gai na FB , gdzie można wpisywać swoje propozycje :)

Zajęcia będą (najczęściej) bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać (aczkolwiek, przy dużym zainteresowaniu, takie zapisy wprowadzimy ;) ).

Miejsce spotkań: Kawiarnia Gauganek, ul. 3 maja 49 c, Poznań.
Organizator: GAJA i GAUGANEK
Patronat medialny: portale Eko Mama, Ekorodzice i Tytka

Informacje o kolejnych planowanych spotkaniach ukazywać się będą na stronie www Gai w zakładce „aktualności” oraz na profilu Gai na FB.


 
UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 kwietnia w piątek o godz. 16 w Kawiarni Gauganek.

„Wielorazowo i bez tajemnic” – o ekologicznym pieluszkowaniu.

 
Spotkanie poprowadzi Iwona Sławek z portalu Ekorodzice.pl - Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr kształtowania środowiska przyrodniczego, a także technik architekt. Ekolożka z zawodu i pasji. Prowadzi szkolenia z zakresu ekologii, zajmuje się kompleksowym doradztwem z zakresu ochrony środowiska. Prywatnie mama 2,5 letniego chłopca, któremu od narodzin towarzyszą klimaty ekologiczne. Za kilka mcy zostanie mamą po raz drugi 
 
ZAPRASZAMY!!!

 
 

 
O Gai na portalu Ekorodzice.pl


Na portalu Ekorodzice.pl pojawił się artykuł na nasz temat. A to wszystko dzięki uprzejmości Iwony Sławek - eko-mamy i zarazem jednej z redaktorek portalu, która wzięła udział w naszych zajęciach jako przyszła mama :) Pani Iwonie oraz redakcji Portalu - bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa :)
A wszystkich Gości naszej strony - zachęcamy do lektury :)

artykuł: "Poród w zgodzie z naturą"

 
 

 
Kwiecień w Gai
 
W kwietniu zapraszamy na kurs stacjonarny!

Ruszamy już w niedzielę 22 kwietnia o godz. 9 :)
Kolejne spotkania odbędą się 28 kwietnia (sobota), 5 maja (sobota), 12 maja (sobota), 19 maja (sobota), 26 maja (sobota), 27 maja (niedziela)
Szczegółowe informacje (adres, godziny spotkań, ceny itp.) znajdują się TUTAJ.
A zainteresowanych programem zapraszamy TUTAJ.


 
 
A zapracowanych Rodziców zapraszamy na skrócony kurs weekendowy!
Jesli nie macie czasu by angażować się w zajęcia przez kilka tygodni z rzędu - te zajęcia są dla Was. Jeden dzień i 3 bloki tematyczne:
przebieg porodu, laktacja oraz pielęgnacja noworodka.

Zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia o godz.9 do Kawiarni Gauganek!

 

 
Zapraszamy na wykład o tym, jak zdrowo pielęgnować swoje Dziecko!
- Czy kiedykolwiek z niepokojem zastanawialiście się czym tak naprawdę myjecie siebie i swoje Dziecko oraz jak działają używane przez Was kremy pielęgnacyjne?

- Czy czytając etykietę na opakowaniu nieraz marszczyliście czoło na widok tych wszystkich długich i niezrozumiałych nazw?

- A może wciąż szukacie skutecznego kosmetyku ale nie wiecie czym kierować się przy jego wyborze?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście TAK, koniecznie wpadnijcie do Kawiarni Gauganek 24 lutego o godz. 17 na BEZPŁATNE spotkanie o  eko-kosmetykach dla Dzieci - zdrowych, naturalnych i bez chemii.
 
Dowiecie się na nich co dobry kosmetyk dla Waszej pociechy powinien mieć, a czego lepiej unikać, jak czytać etykiety, co oznaczają niektóre - najczęściej pojawiające się na opakowaniach - nazwy.  Dowiecie się też, że dobry kosmetyk wcale nie musi być drogi, trudno dostepny i mieć przedrostek "eko" w nazwie.

Organizatorem spotkania jest GAJA - szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa a spotkanie poprowadzi Magda Płaszewska z BioPiekno.pl Kosmetyki Naturalne.
 

Wstęp wolny.

UWAGA! Zapraszamy Rodziców z małymi oraz z nieco większymi dziećmi. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z pomocy animatorki w sali zabaw podczas wykładu.  

Miejsce: Kawiarnia Gauganek, ul. 3 maja 49 c, Poznań.

ZAPRASZAMY!!

 

 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY WYKŁAD:
"EKOLOGICZNE SPRZĄTANIE JEST WAŻNE"

Szkoła rodzenia GAJA we współpracy z panią Urszulą Giercarz z firmy Office&Home zaprasza wszystkich Rodziców małych i dużych Poszukiwaczy Przygód, preferujących organoleptyczne poznawanie świata - na wykład poświęcony ekologicznemu sprzątaniu.

Porozmawiamy o tym na czym polega ekologiczne sprzątanie, dlaczego detergenty są szkodliwe oraz przypomnimy sobie stare, babcine sposoby na czysty i zdrowy dom.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 17 w Kawiarni Gauganek przy ul. 3 Maja 49 c. Spotkanie jest bezpłatne.

Zapraszamy!
 

GAJA OBJĘŁA PATRONAT NAD WYKŁADAMI DR PREETI AGRAWAL
 

Wszystkich, dla których zdrowie i harmonijne życie jest ważnym zagadnieniem zapraszamy w niezwykłą podróż do źródeł naszego zdrowia.
Przewodniczką będzie dr Preeti Agrawal, która w swojej praktyce lekarskiej łączy najnowsze osiągnięcia naukowe medycyny konwencjonalnej, psychologii, medycyny alternatywnej z mądrością ayurwedy i medycyny chińskiej.


Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Jest prezesem Fundacji Kobieta i Natura, prowadzi we Wrocławiu Szkołę Świadomego Macierzyństwa. Jest też autorką wielu publikacji, min. bardzo popularnego poradnika dla Rodziców oczekujacych Dziecka "Odkrywam macierzyństwo" (który jest dostępny w bibliotece Gai).

Czekają na Was dwa wykłady:

1. Siła jest w Tobie. Zdrowie ciała, emocji i ducha w drugiej połowie życia.
2. Zdrowie piersi.

Szczegółowe informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie Organizatora: Agencja Twórcza OLE! 


 

 
SZKOŁA RODZENIA GAJA ORGANIZATOREM SPOTKANIA Z AUTORKAMI „PORADNIKA DLA ZIELONYCH RODZICÓW”
W POZNANIU!!!

 

Jak żywić dziecko, aby wspierać jego naturalną odporność? Czy pieluszki wielorazowe to tylko tetra? Czym się bawić, jeśli nie plastikowymi zabawkami? W jaki sposób ograniczyć ilość detergentów stosowanych w domu? Czy zaufać intuicji w wychowaniu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają w „Poradniku…” eko mamy Reni Jusis i Magda Targosz oraz ich rozmówcy.

O tych tematach będzie też można porozmawiać z autorkami na żywo – bowiem już w piątek 16 grudnia o godz. 16 w Kawiarni Gauganek przy ul. 3 Maja 49 c w Poznaniu zapraszamy wszystkich „zielonych” i „nie-zielonych” Rodziców na spotkanie z Autorkami!

„Poradnik dla zielonych rodziców” to setki pomysłów na rodzicielstwo bliskie naturze: przepisy na zdrowe potrawy i domowe kosmetyki, porady jak przygotować się do narodzin dziecka i karmienia piersią, instrukcje masażu niemowląt i bezpiecznego noszenia malucha, a ponadto do wycięcia: plan porodu, wykrój pieluszki, chusty i nosidła. Książka została zainspirowana cyklem Eko Mama w Dzień Dobry TVN, w którym Reni Jusis wraz z zaproszonymi gośćmi od wielu miesięcy przekonuje widzów, że zielony to dziś najmodniejszy kolor!

Na miejscu będzie można wypić aromatyczną kawę, zjeść pyszne ciasto a na starsze dzieci czeka kameralna sala zabaw z paniami animatorkami, które umilą czas większym pociechom, podczas gdy ich Rodzice wpadną w wir dyskusji :)
Oczywiście – wszyscy chętni będą mogli zaopatrzyć się w książkę oraz poprosić o autograf :)


Organizatorzy: Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa „Gaja”, Kawiarnia „Gauganek”, Szkoła Noszenia "Tulipanna", Wydawnictwo MAMANIA
Partnerzy: Stowarzyszenie „Poznań w chuście”, Ekowiarnia
Patronat medialny: ONTV, DzieciPoznan.pl, Świadoma Mama, Miasto Dzieci


 

ZAPRASZAMY!!!!

 

Wywiad w ONTV z Organizatorem Spotkania: http://www.youtube.com/watch?v=S2bOPN3ojoI