REKOMENDACJE


Sprawdziłam terminy porodu pierwszych Uczestników naszych zajęć i okazuje się, że "naszym" najstarszym Gajowym Dzieciom wypadną za chwilę 2-gie Urodzinki :) Tyle Twarzy, tyle wspomnień i wzruszających oraz zabawnych momentów za Nami :) No i tyle Dzieci :) 

Może chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami z naszych zielonych spotkań? Jeśli tak - zapraszam - piszcie na adres
poczta[at]gaja-szkolarodzenia.pl a ja chętnie wstawię tutaj Wasze wypowiedzi :) 
"Mogłabym napisać wiele dobrego o naszych wrażeniach w związku z zajęciami w Gai, ale ograniczę się zatem do konkretów– korzyści z kursu:
- przestałam się bać porodu. Oswoiłam się z myślą o tym wydarzeniu. Zrozumiałam, jak wiele zależy ode mnie/od nas. Porządnie przygotowaliśmy się z mężem do przyjścia na świat Pierworodnego,
- mój mąż bardzo zaangażował się emocjonalnie w ciążę i poród. Kurs urealnił dla niego te wydarzenia i przygotował do roli aktywnego towarzysza w porodzie i ojca,
- byłam świadomą pacjentką podczas porodu. Wiedziałam czego chcę i dlaczego. Współpracowałam. Dzięki temu personel bez większych zgrzytów uszanował moją wolę,
- naszą dumą jest fizjologiczny poród bez ingerencji medycznych,  co dało nam świetny start do wzajemnego poznawania się z synkiem,
- oszczędziliśmy pieniądze, gdyż po zapoznaniu się z różnymi opcjami wyprawki, zamiast rzucać się na wszystkie „potrzebne” artykuły dla niemowląt, wybraliśmy tylko te rzeczy, które są dla nas wygodne i przydatne.
- kompletna „instrukcja obsługi” Mowlaka pozwoliła nam uniknąć niepotrzebnych stresów i problemów typowych dla świeżo upieczonych rodziców. Nie taki Mowlak straszny jak go malują… :)
 - zasiano nam ziarno rodzicielstwa bliskości w głowach. W samą porę, byśmy otrząsnęli się ze stereotypowego myślenia o  wychowaniu dzieci. Okazuje się, że można i przy dziecku postawić na zdrowy rozsądek, szacunek i radość bycia ze sobą.
Dobra szkoła rodzenia to nie wydatek. To INWESTYCJA. Dla nas Gaja to był strzał w 10 i z pełnym przekonaniem ją polecamy. Świetne, bogate w treści zajęcia prowadzone przez profesjonalistów  z olbrzymim zaangażowaniem. Nic tylko czerpać wiedzę pełnymi garściami (również z całkiem obszernej gajowej biblioteczki), by później cieszyć się z bycia rodzicem najcudniejszego Mowlaka w mieście. Podsumowując: WARTO, WARTO I JESZCZE RAZ WARTO!" 

 

Ania, Witek i ... MOWLAK :)